Stosowanie naturalnych ziół i skomponowanych z nich mieszanek ziołowych to doskonała profilaktyka prozdrowotna. Odpowiednio i regularnie stosowane zioła wzmacniają organizm i chronią przed zachorowaniem, a w przypadku pojawienia się uciążliwych dolegliwości, łagodzą objawy choroby i przyspieszają powrót do zdrowia. W ofercie Aromatiki znajdują się pojedyncze zioła typowe dla kultury europejskiej, stosowane już przez słynnych starogreckich i rzymskich lekarzy (Dioskurydes, Hipokrates), np. mięta, melisa, krwawnik, rdest ptasi, jak również polecane przez czołowych, średniowiecznych zielarzy (Awicenna, Paracelsus, św. Hildegarda z Binden) np. piołun, dyptam, werbena czy szanta; oraz współczesnych fitoterapeutów (Maria Treben, ojciec Klimuszko), np. mniszek, arcydzięgiel czy rabarbar. Ponadto w sprzedaży oferujemy czyste, jednorodne zioła używane w tradycyjnej medycynie chińskiej, indyjskiej, afrykańskiej i południowoamerykańskiej.
Lecznicze właściwości mogą być przypisywane różnym, zarówno podziemnym, jak i nadziemnym partiom rośliny. Dokładnie tak, jak zakłada tradycyjna systematyka, zioła z oferty Aromatiki podzielone są na grupy według części flory, z jakiej zostały pozyskane, na: kłącza i korzenie, liście, kwiaty, owoce oraz całe ziela. Usystematyzowano je również ze względu na źródło pochodzenia receptur leczniczych. Rozwój współczesnej techniki i wiedzy oraz idąca za nimi globalizacja znacznie poszerzyły bowiem możliwości terapii oraz dostępność ziół wywodzących się z innego niż europejskie dziedzictwa kulturowego, w tym m.in. ajurwedy czy praktyk aborygeńskich, umożliwiając holistyczne podejście do pacjentów i ich zdrowia.
Zioła jednorodne mogą być stosowane pojedynczo lub po wymieszaniu ze sobą w pożądanych proporcjach. Uzupełniają niedobory substancji odżywczych w organizmie, a zawarte w nich substancje czynne regulują pracę narządów wewnętrznych. Można je również stosować zewnętrznie do przygotowania kojących kompresów, wcierek i nasiadówek. Wszystkie zioła Aromatiki posiadają status artykułów żywnościowych, dlatego mogą być bezpiecznie spożywane jako odwar, napar, nalewka czy wyciąg olejowy.