Kategorie
Cena
-
od
do
BIAŁOPOREK BRZOZOWY biała huba brzozy
Inaczej zwany „białą hubą brzozową”, w medycynie ludowej zyskał uznanie jako środek przeciwzapalny i antyrakowy, jak również ułatwiający walkę z pasożytami przewodu pokarmowego. Białoporka znaleziono m.in. przy szczątkach ludzi z epoki kamienia, którzy używali go w celach leczniczych.
Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
7,55 zł
BŁYSKOPOREK PODKOROWY / czaga / GUZ BRZOZY
Czaga to ludowy lek przeciwnowotworowy powszechnie znany i stosowany na wschodnich kresach naszego kraju i państwach byłych republik radzieckich. Nazywany jest również hubą brzozową lub czyrem, a o jego wykorzystaniu w profilaktyce i terapii chorób onkologicznych wspominał sam Aleksander Sołżenicyn.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Brodaczka - plecha brodaczki
Jest ważnym źródłem kwasu usninowego o potwierdzonym naukowo działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i antynowotworowym, co czyni z brodaczki ceniony, całkowicie naturalny antybiotyk.
Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
13,90 zł
JEMIOŁA ZIELE
Jemioła to tradycyjna ozdoba polskich domów w okresie około bożonarodzeniowym, gdy zawieszona pod sufitem wskazuje miejsce, gdzie należy obdarzyć się pocałunkiem. W przeszłości uważano ją za roślinę magiczną, odczyniającą uroki i odstraszającą demony. Dziś jest składnikiem licznych preparatów leczniczych.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
MORSZCZYN PLECHA
Morski glon stanowiący prawdziwą skarbnicę rzadkich surowców mineralnych niezbędnych dla prawidłowego działania organizmu, w tym jodu - pierwiastka regulującego funkcjonowanie tarczycy. Przyjaciel osób walczących z nadwagą jako składnik mieszanek odchudzających korzystnie wpływający na skuteczność stosowanej diety.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
POROST ISLANDZKI - TARCZOWNICA
Surowiec nazywany porostem islandzkim to w rzeczywistości tarczownica islandzka, określana niekiedy mianem płucnicy. W medycynie ludowej wykorzystywana była bowiem w chorobach płuc i górnych dróg oddechowych jako skuteczny środek wykrztuśny i powlekający. Jej barwa waha się od brunatnej do brudnej szarości.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Grzyby, obecnie w całej systematyce organizmów klasyfikowane jako oddzielne królestwo, obejmują ponad milion gatunków, z których do dziś udało się poznać, zbadać i opisać jedynie niewielką część. Pełnią niezwykle ważną rolę w ekosystemach lądowych, gdyż jako jedyne posiadają zdolność rozkładania drewna i skomplikowanych związków obecnych w szczątkach organicznych, dzięki czemu substancje te mogą wrócić do eko-obiegu. Niektóre gatunki grzybów wykorzystywane są do produkcji żywności (np. pieczywa, serów czy alkoholów) lub same stanowią smaczne pożywienie, część z nich służy do produkcji leków, w szczególności antybiotyków. Jeszcze inne znalazły zastosowanie w medycynie ludowej jako źródło unikalnych substancji leczniczych, z których większość wciąż pozostaje obiektem badań wiodących ośrodków naukowych na całym świecie.
Porosty to z kolei grzyby żyjące w symbiozie z sinicami (cyjanobakteriami) lub zielenicami. Występują powszechnie na całym świecie, również w skrajnie niekorzystnym środowisku zewnętrznym. Posiadają unikalną zdolność dłuższego przetrwania w warunkach braku wody – wygaszają wówczas swoje czynności życiowe i przechodzą w stan uśpienia, z którego mogą się obudzić, gdy sytuacja w otoczeniu wróci do normy. Ich obecność to ważny wskaźnik stopnia zanieczyszczenia atmosfery. Wybrane gatunki porostów należą do jadalnych stanowiąc ważne źródło pożywienia dla zwierząt (w szczególności reniferów i piżmowołów) oraz ludzi.
Podobnie jak grzyby i porosty, zastosowanie w fitoterapii znalazły również glony, nazywanie niekiedy algami. Zaliczane do królestwa roślin preferują wodne lub wilgotne środowisko życia. Wchodzą w skład planktonu i osadów dennych w zbiornikach stojących, mogą bytować również na innych powierzchniach, np. drzewach, kamieniach, liściach, a nawet na śniegu. Poszczególne gatunki grzybów, porostów i glonów to ważne źródło substancji odżywczych, naturalnie wzmacniających ludzki układ odpornościowy. Działają silnie przeciwzapalnie i mogą być stosowane jako naturalne odpowiedniki konwencjonalnych antybiotyków (np. plecha brodaczki). Łagodzą dolegliwości ze strony układu oddechowego (np. porost islandzki), wzmacniają serce i regulują działanie układu krążenia (np. morszczyn). Równocześnie to sprawdzone środki do walki z rakiem – czarna i biała huba brzozowa to źródła związków skutecznie hamujących rozrost nowotworów, co udało się już potwierdzić naukowo.