

![]() |
![]() |

![]() |
![]() |
![]() |
Zioła na MDŁOŚCI I WYMIOTY NERWOWE - 550 g
Opis
Zestaw ziół na mdłości i wymioty nerwowe
(wg receptury ojca Andreja Czesława Klimuszki)
ang. herbs for nausea and nervous vomiting;
hiszp. hierbas para las náuseas y los vómitos nerviosos;
niem. Kräuter für Übelkeit und nervöses Erbrechen;
fran. herbes pour les nausées et les vomissements nerveux;
ros. травы для лечения тошноты и нервной рвоты;
Nieprzyjemne uczucie mdłości, wywołujące niekiedy rzeczywiste wymioty, najczęściej okazuje się być zwiastunem zatrucia pokarmowego, gdy szkodliwe toksyny pochodzące z zepsutego pożywienia lub trawionych leków przenikają z żołądka do krwi i transportowane do mózgu pobudzają receptory nerwowe skłaniając organizm do możliwie najszybszego pozbycia się trucizny. Uczucie mdłości może także wynikać z nadmiernego pobudzenia błędnika np. pod wpływem ruchu lub zmian ułożenia ciała w przestrzeni, tak jak dzieje się to np. w chorobie lokomocyjnej podczas jazdy samochodem lub zabawy na karuzeli. Zdarza się również, że przyczyną wymiotów jest szczególna wrażliwość psychiczna na stres. Rzadziej mdłości i wymioty stanowią konsekwencję poważnych chorób narządów układu pokarmowego, np. niedrożności jelit lub żołądka. Gdy podłoże tych dolegliwości ma przyczynę mechaniczną – bezwzględnie wymagana jest interwencja lekarza. Natomiast mdłościom o podłożu nerwowym można zapobiegać za pomocą ziół.
Aromatika oferuje zestaw ziół o działaniu silnie ściągającym, zapobiegającym mdłościom i odruchom wymiotnym oraz regulującym procesy trawienne zachodzące w obrębie żołądka i dwunastnicy, przygotowany według receptury zaczerpniętej z książki "Wróćmy do ziół leczniczych" znanego, polskiego zielarza ojca Andrzeja Czesława Klimuszki. Surowce wchodzące w skład mieszanki obniżają wrażliwość na stres, łagodzą zaburzenia lękowe i dolegliwości wynikające z różnego rodzaju nerwic. Obniżają aktywność ośrodka wymiotnego zlokalizowanego w mózgu i zmniejszają jego podatność na podrażnienia wywoływane przez bodźce i impulsy nerwowe przesyłane z żołądka i jelit. Jednocześnie działają rozkurczowo na mięśnie gładkie łagodząc przykre uczucie ćmienia lub ściskania w obrębie jamy brzusznej często pojawiające się wraz z mdłościami. Ponadto melisa i rumianek wchodzące w skład mieszanki wykazują właściwości uspokajające, przeciwzapalne i odkażające, poprawiające samopoczucie psychiczne i ograniczające podatność na stres płynący z otoczenia.
Skład mieszanki ziół na mdłości i wymioty nerwowe
Arcydzięgiel korzeń
Dziurawiec ziele
Kozłek korzeń
Lubczyk korzeń
Melisa liść
Mięta liść
Nostrzyk ziele
Rdest ptasi ziele
Rumianek kwiat
Ruta ziele
Tatarak kłącze
(w równych proporcjach)
Kupując jeden zestaw ziół otrzymasz mieszankę o wadze 550 g przygotowaną z wymienionych wyżej składników, przewidziany przez ojca Czesława Klimuszkę na jeden cykl kuracji. Schemat zalecanej, długotrwałej kuracji przewiduje spożycie jednego zestawu ziół, zrobienie 7 dni przerwy, ponowne spożycie całego zestawu ziół, zrobienie 12 dni przerwy i spożycie trzeciego zestawu – już w ramach utrwalenia uzyskanych rezultatów i profilaktyki zdrowotnej.
Zastosowanie ziół na mdłości nerwowe
Jako tradycyjny środek zalecany przez medycynę ludową w dolegliwościach powodujących mdłości i wymioty nerwowe.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników oferowanego zestawu ziół. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Interakcje - działania niepożądane - skutki uboczne ziół na mdłości nerwowe
Nieznane.
Sposób przechowywania ziół na mdłości nerwowe
Zaleca się przechowywanie surowca w przewiewnej, papierowej torebce lub szklanym naczyniu, w miejscu zacienionym, suchym, wolnym od obcych zapachów oraz niedostępnym dla dzieci.
Dawkowanie i przykładowe sposoby użycia na mdłości nerwowe
Napar ziołowy na mdłości i wymioty nerwowe
1 kopiastą łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzącej wody, nie gotować. Pozostawić pod przykryciem aby się zaparzyły, następnie przecedzić, lekko podgrzać i powoli wypić. Należy pić trzy razy dziennie po jednej szklance przed posiłkiem, za każdym razem zioła świeżo parzone.
Dane techniczne
Zalecenia | mdłości, wymioty na tle nerwowym, nadmierny stres |
Postać | zioła sypkie, cięte, do przygotowania mieszanki |
Kraj pochodzenia | Polska |