Zioła na WRZODZIEJĄCE ZAPALENIEJELITA GRUBEGO - 450 g
Opis
Zestaw ziół na wrzodziejące zapalenie jelita grubego
(wg receptury ojca Andrzeja Czesława Klimuszki)
ang. herbs for ulcerative colitis;
hiszp. hierbas para colitis ulcerosa;
niem. Kräuter für Colitis ulcerosa;
fran. herbes pour colite ulcéreuse;
ros. травы для лечения язвенный колит;
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to stan zapalny błony śluzowej wyściełającej od środka odbytnicę i jelito grube. W wyniku odczynu zapalnego tworzą się drobne owrzodzenia, które z czasem przekształcają się w ogniska martwicze. W pierwszym etapie choroby mogą zajmować tylko krańcowy odcinek odbytnicy, docelowo obejmując zasięgiem całą długość narządu. Głównym objawem wrzodziejącego zapalenia jelita jest silny ból brzucha, któremu towarzyszą uporczywe biegunki, często z bolesnym parciem na stolec, wzdęcia i stany podgorączkowe. W wydalanych resztkach pokarmowych zazwyczaj dostrzec można ślady krwi i śluzu. Ze względu na ciężkie powikłania, jakie może wywołać choroba (perforacja jelit, rak jelita grubego, polipowatość jelit) konieczne jest wdrożenie szybkiego leczenia, zazwyczaj farmakologicznego, rzadziej chirurgicznego, które wspomóc można naturalnymi ziołami.
Aromatika oferuje zestaw ziół na wrzodziejące zapalenie jelita grubego skomponowany według receptury zaczerpniętej z książki "Wróćmy do ziół leczniczych" znanego, polskiego zielarza ojca Andrzeja Czesława Klimuszki. Składniki mieszanki stanowią naturalne źródło substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i antywirusowym. Substancje czynne obecne w składnikach mieszanki wzmacniają błony komórkowe śluzówki jelita chroniąc je przed podrażnieniami i uszkodzeniami, hamują procesy martwicze zachodzące w uszkodzonych tkankach, zmniejszają obrzęki i przeciwdziałają krwawieniom. Obniżają ryzyko zakażenia otwartych ran bakteriami bytującymi w jelicie, ograniczają rozprzestrzenianie zmian w obrębie organu. Działają powlekająco na śluzówkę jelit i regulują wchłanianie wody z mas kałowych, co pomaga przywrócić im właściwą gęstość i jednocześnie chroni cały organizm przed odwodnieniem. Ze względu na właściwości rozkurczające zmniejszają dolegliwości bólowe towarzyszące chorobie i okresom parcia na stolec, jak również chronią przed przykrymi i bolesnymi kolkami.
Skład mieszanki ziół na wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Arcydzięgiel korzeń
Głóg kwiat
Kozłek korzeń
Kruszyna kora
Lawenda kwiat
Perz kłącze
Podbiał liść
Porost islandzki plecha
Prawoślaz korzeń
(w równych proporcjach)
Kupując jeden zestaw ziół otrzymasz mieszankę o wadze 450 g przygotowaną z wymienionych wyżej składników, przewidziany przez ojca Czesława Klimuszkę na jeden cykl kuracji. Schemat zalecanej, długotrwałej kuracji przewiduje spożycie jednego zestawu ziół, zrobienie 7 dni przerwy, ponowne spożycie całego zestawu ziół, zrobienie 12 dni przerwy i spożycie trzeciego zestawu – już w ramach utrwalenia uzyskanych rezultatów i profilaktyki zdrowotnej.
Zastosowanie ziół na wrzodziejące jelita
Jako tradycyjny środek zalecany przez medycynę ludową w dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, w szczególności przy wrzodach żołądka i jelit, zwłaszca przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników oferowanego zestawu ziół. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Interakcje - działania niepożądane - skutki uboczne ziół na wrzodziejące zapalenie jelit
Nieznane.
Sposób przechowywania ziół na wrzodziejące jelita
Zaleca się przechowywanie surowca w przewiewnej, papierowej torebce lub szklanym naczyniu, w miejscu zacienionym, suchym, wolnym od obcych zapachów oraz niedostępnym dla dzieci.
Dawkowanie i przykładowe sposoby użycia na wrzodziejące zapalenie jelit
Napar ziołowy na wrzodziejące zapalenie jelita grubego
1 kopiastą łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzącej wody, nie gotować. Pozostawić pod przykryciem aby się zaparzyły, następnie przecedzić, lekko podgrzać i powoli wypić. Należy pić trzy razy dziennie po jednej szklance przed posiłkiem, za każdym razem zioła świeżo parzonee.
Dane techniczne
Zalecenia | wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy, zapalenie wrzodziejące jelita grubego |
Postać | zioła sypkie, cięte |
Kraj pochodzenia | Polska |