Zioła na ZABURZENIA METABOLICZNE A - 500 g
Opis
Zestaw ziół na zaburzenia metaboliczne A - dnę moczanową
(wg receptury ojca Andrzeja Czesława Klimuszki)
ang. herbs for metabolic disorders and gout;
hiszp. hierbas para los trastornos metabólicos y la gota;
niem. Kräuter für Stoffwechselstörungen und Gicht;
fran. herbes pour les troubles du métabolisme et la goutte;
ros. травы для лечения нарушений обмена веществ и подагры;
Zaburzenia metaboliczne, czyli nieprawidłowa przemiana dostarczanych do organizmu składników odżywczych na substancje chemiczne wykorzystywane przez komórki do właściwego funkcjonowania, może prowadzić do groźnych powikłań zdrowotnych. Oznacza bowiem, że z jednej strony tkanki nie otrzymują potrzebnej porcji energii i pożywienia, zaś z drugiej – mają problem z usuwaniem szkodliwych, nierzadko toksycznych, produktów przemiany materii, które kumulują zatruwając cały organizm. Pomijając wrodzone zaburzenia metaboliczne o podłożu genetycznym, te spowodowane czynnikami środowiskowymi (np. niewłaściwą dietą czy brakiem ruchu) mogą w początkowym stadium przebiegać praktycznie bezobjawowo i ujawniać się dopiero w momencie, gdy część wyrządzonych przez nie szkód będzie już nieodwracalna. Dlatego tak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia na co dzień oraz stosowania ziół w ramach szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej.
Aromatika oferuje zestaw ziół na zaburzenia metaboliczne przygotowany według receptury zaczerpniętej z książki "Wróćmy do ziół leczniczych" znanego, polskiego zielarza ojca Andrzeja Czesława Klimuszki. Składniki stanowiące skład mieszanki „A” polecane są w szczególności osobom cierpiącym na dnę moczanową oraz zagrożonym osteoporozą, gdyż posiadają silne właściwości przeciwzapalne oraz regulujące wydzielanie enzymów trawiennych odpowiedzialnych za prawidłową absorpcję białka i wapnia z pożywienia. Stymulują prawidłowy rozkład puryn w organizmie i aktywują pracę układu wydalniczego (w szczególności nerek), co zmniejsza ryzyko odkładania się kwasu moczowego w stawach i innych tkankach. Równocześnie hamują proces odwapniania kości, co zwiększa odporność kośćca na urazy zewnętrzne i chroni przed samoistnymi złamaniami. Działanie mieszanki można dodatkowo wzmocnić zachowując prawidłowa dietę, bogatą w przetwory mleczne, warzywa, owoce i przetwory zbożowe.
Skład mieszanki ziół na dnę moczanową
Brzoza liść
Cykoria korzeń
Dziurawiec liść
Fiołek liść
Kruszyna kora
Perz kłącze
Pokrzywa liść
Tatarak kłącze
Tymianek ziele
Wierzba kora
(w równych proporcjach)
Kupując jeden zestaw ziół otrzymasz mieszankę o wadze 500 g przygotowaną z wymienionych wyżej składników, przewidziany przez ojca Czesława Klimuszkę na jeden cykl kuracji. Schemat zalecanej, długotrwałej kuracji przewiduje spożycie jednego zestawu ziół, zrobienie 7 dni przerwy, ponowne spożycie całego zestawu ziół, zrobienie 12 dni przerwy i spożycie trzeciego zestawu – już w ramach utrwalenia uzyskanych rezultatów i profilaktyki zdrowotnej.
Zastosowanie ziół na podagrę
Jako tradycyjny środek zalecany przez medycynę ludową w dolegliwościach spowodowanych zaburzeniami metabolicznymi, w szczególności dną moczanową.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników oferowanego zestawu ziół. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Interakcje - działania niepożądane - skutki uboczne ziół na podagrę
Nieznane.
Sposób przechowywania ziół na podagrę
Zaleca się przechowywanie surowca w przewiewnej, papierowej torebce lub szklanym naczyniu, w miejscu zacienionym, suchym, wolnym od obcych zapachów oraz niedostępnym dla dzieci.
Dawkowanie i przykładowe sposoby użycia ziół na podagrę
Napar ziołowy na dnę moczanową i zaburzenia metaboliczne
1 kopiastą łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzącej wody, nie gotować. Pozostawić pod przykryciem aby się zaparzyły, następnie przecedzić, lekko podgrzać i powoli wypić. Należy pić trzy razy dziennie po jednej szklance przed posiłkiem, za każdym razem zioła świeżo parzone.
Dane techniczne
Zalecenia | dna moczanowa, zaburzenia metaboliczne |
Postać | zioła sypkie, cięte, do przygotowania mieszanki |
Kraj pochodzenia | Polska |