Zioła na ŻYLAKI ODBYTU - hemoroidy - 450 g
Opis
Zestaw ziół na żylaki odbytu - hemoroidy
(wg receptury ojca Andrzeja Czesława Klimuszki)
ang. herbs for hemorrhoids;
hiszp. hierbas para las hemorroides;
niem. Kräuter für Hämorrhoiden;
fran. herbes pour les hémorroïdes;
ros. травы для лечения геморроя;
Hemoroidy to potoczne określenie stanu zapalnego guzków krwawniczych usytuowanych w bezpośrednim pobliżu odbytu. Guzki, przez większość czasu wypełnione krwią, wspomagają mięśnie zwieraczy i uszczelniają odbyt. Gdy zachodzi potrzeba wypróżnienia, pod wpływem zmian ciśnienia w naczyniach krwionośnych opróżniają się umożliwiając swobodne oddanie stolca. Gdy ulegną nadmiernemu rozciągnięciu i nie są w stanie do końca wypompować magazynowanej krwi, pojawia się stan zapalny objawiający się najczęściej swędzeniem, pieczeniem , bólem podczas defekacji oraz występowaniem śladów krwi w stolcu. Tworzeniu się hemoroidów sprzyja siedzący tryb życia, znikoma aktywność fizyczna, otyłość, niewłaściwa dieta uboga w błonnik oraz skłonność do zaparć. Czynnikiem predysponującym do powstawania hemoroidów jest również wiek. Choroba rozwija się stosunkowo powoli, a na każdym etapie można zahamować jej dalszy postęp za pomocą zmiany codziennych nawyków i fitoterapii.
Aromatika oferuje zestaw ziół na żylaki odbytu przygotowany według receptury zaczerpniętej z książki "Wróćmy do ziół leczniczych" znanego, polskiego zielarza ojca Andrzeja Czesława Klimuszki. Składniki mieszanki wyróżniają się wielokierunkowym działaniem mającym na celu poprawę codziennego komfortu życia osób cierpiących na żylaki odbytu. Z jednej strony aktywują ruchy robaczkowe jelit, co usprawnia pasaż treści pokarmowych przez ostatni odcinek układu pokarmowego, ogranicza czas ich zalegania w jelitach i przyspiesza wydalanie. Z drugiej strony - składniki mieszanki rozrzedzają masy kałowe do prawidłowej konsystencji, co ułatwia wypróżnianie bez konieczności napinania mięśni brzucha i nadmiernego rozciągania zwieracza. Równocześnie posiadają właściwości antyzapalne i antyseptycze. Zmniejszają stan zapalny guzków krwawniczych, usprawniają miejscowy obieg krwi i wyrównują ciśnienie żylne w okolicach odbytu. Uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych przeciwdziałając wysiękom, nadmiernemu wydzielaniu śluzu oraz krwawieniom. Łagodzą ból związany z obecnością hemoroidów zarówno podczas wizyt w toalecie, jak i podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności.
Skład mieszanki ziół na żylaki odbytu
Koper włoski owoc
Kruszyna kora
Krwawnik ziele
Melisa liść
Mięta liść
Rdest ostrogorzki ziele
Rumianek koszyczek
Tasznik ziele
Tarnina kwiat
(w równych proporcjach)
Kupując jeden zestaw ziół otrzymasz mieszankę o wadze 450 g przygotowaną z wymienionych wyżej składników, przewidziany przez ojca Czesława Klimuszkę na jeden cykl kuracji. Schemat zalecanej, długotrwałej kuracji przewiduje spożycie jednego zestawu ziół, zrobienie 7 dni przerwy, ponowne spożycie całego zestawu ziół, zrobienie 12 dni przerwy i spożycie trzeciego zestawu – już w ramach utrwalenia uzyskanych rezultatów i profilaktyki zdrowotnej.
Zastosowanie ziół na żylaki odbytu
Jako tradycyjny środek zalecany przez medycynę ludową w dolegliwościach spowodowanych żylakami odbytu.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników oferowanego zestawu ziół. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Interakcje - działania niepożądane - skutki uboczne ziół na hemoroidy
Nieznane.
Sposób przechowywania ziół na hemoroidy
Zaleca się przechowywanie surowca w przewiewnej, papierowej torebce lub szklanym naczyniu, w miejscu zacienionym, suchym, wolnym od obcych zapachów oraz niedostępnym dla dzieci.
Dawkowanie i przykładowe sposoby użycia ziół na hemoroidy
Napar ziołowy na hemoroidy
1 kopiastą łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzącej wody, nie gotować. Pozostawić pod przykryciem aby się zaparzyły, następnie przecedzić, lekko podgrzać i powoli wypić. Należy pić trzy razy dziennie po jednej szklance przed posiłkiem, za każdym razem zioła świeżo parzone.
Dane techniczne
Zalecenia | żylaki odbytu, hemoroidy, skłonność do zatorów krwi |
Postać | zioła sypkie, cięte |
Kraj pochodzenia | Polska |