Kategorie
Cena
-
od
do
Zioła na KAMICĘ ŻÓŁCIOWĄ - 550 g
Zioła składające się na mieszankę ziołową przeznaczoną do stosowania przez osoby cierpiące na kamicę żółciową. Wspierają pracę wątroby i regulują przepływ żółci przez drogi żółciowe, łagodzą objawy bólowe.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Zioła na MARSKOŚĆ wątroby - 550 g
Zioła składające się na mieszankę ziołową przeznaczoną do stosowania przez osoby cierpiące na marskość wątroby. Wspierają pracę osłabionego organu i hamuje postępujący proces degeneracji komórek.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Zioła na OSTRE ZAPALENIE WĄTROBY - 550 g
Zioła składające się na mieszankę ziołową przeznaczoną do stosowania przez osoby cierpiące na ostre zapalenie wątroby. Łagodzą dolegliwości spowodowane stanem zapalnym i wspierają prawidłowe działanie organu.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Wątroba to nieparzysty i zarazem największy narząd ludzkiego ciała, a jednocześnie jedyny, który posiada zdolność do samoregeneracji. Pełni w organizmie szereg kluczowych funkcji: wytwarza żółć i wiele innych enzymów trawiennych, rozkłada toksyczne związki na czynniki neutralne, eliminuje z krwi toksyny, magazynuje żelazo i witaminy oraz bierze udział w procesie termoregulacji ciała. Ze względu na swoją wyjątkową rolę, wątroba pozostaje szczególnie narażona na zatrucia oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Do najczęstszych schorzeń wątroby zaliczamy stany zapalne, otłuszczenie oraz marskość. Zazwyczaj pierwszym symptomem chorób tego narządu (oraz powiązanego z nim pęcherzyka żółciowego) jest charakterystyczny, tępy ból brzucha umiejscowiony w prawym podżebrzu. Niestety wystąpienie tego objawu nie jest dobrym zwiastunem, bowiem wątroba pozbawiona jest unerwienia i pierwsze objawy bólowe pojawiają się dopiero w momencie, gdy gruczoł jest już znacząco powiększony i zaczyna uciskać sąsiednie tkanki. To zaś oznacza wysoki stopień zaawansowania choroby.
Jak już zostało wspomniane, wątroba wytwarza żółć, czyli enzym niezbędny dla prawidłowego przebiegu procesów trawiennych. Żółć transportowana jest tzw. drogami żółciowymi do dwunastnicy, a w przerwach między trawieniem magazynowana jest w pęcherzyku żółciowym, gdzie ulega przejściowemu zagęszczeniu. Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe pozostają szczególnie narażone na tworzenie się złogów powstających z osadzających się barwników żółciowych, cholesterolu i białek. Złogi mogą przekształcać się w kamienie żółciowe, których obecność sygnalizowana jest m.in. przez ostry ból (tzw. kolka żółciowa), świąd skóry oraz żółte zabarwienie skóry i gałek ocznych, jak w przypadku typowej żółtaczki. Jeśli osoba cierpiąca na kamicę żółciową nie zostanie skierowana na zabieg chirurgicznego usunięcia złogów, warto skorzystać z ziołoterapii. Mieszanki ziołowe łagodzą dolegliwości bólowe, rozkurczają przewody żółciowe i regulują prawidłowy przepływ żółci niezbędnej do prawidłowego trawienia tłuszczów.