Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

wg polskich receptur

Oryginalne receptury polskich mieszanek ziołowych, których wspólną cechą były nazwy zakończone charakterystycznym przyrostkiem „-san”, pochodzą jeszcze z czasów międzywojennych, gdy fitoterapia uznawana była za skuteczną metodę leczenia wspierającą działanie konwencjonalnej farmakologii. Cholagoga, Degrosan, Digestosan, Nervosan, Normosan, Pektosan, Pyrosan, Rektosan, Reumosan, Sklerosam, Septosan, Tannosan i Urosan dostępne były w oficjalnej sprzedaży w najlepszych przedwojennych aptekach ziołowych, drogeriach i sklepach wzorcowych prowadzonych przez Zarząd Przemysłu Zielarskiego i polecane przez ówczesnych medyków dla poprawy ogólnej kondycji zdrowotnej społeczeństwa.

Tradycje zielarskie kontynuowano po II wojnie światowej. W odpowiedzi na zapotrzebowanie Polscy producenci leków naturalnych uzupełnili przepisy mieszanek ziołowych o takie produkty jak, m.in., Diabetosan, Pulmosan czy Senosan. Korzystano z nich zarówno w gabinetach lekarskich, jak i wykorzystywano do użytku domowego. Mieszanki ziołowe dostępne były głównie w postaci gotowych saszetek do zaparzania w formie herbaty ekspresowej, ale jawne i publiczne receptury umożliwiały chorym i pacjentom sporządzanie naparów z ziół zbieranych na łąkach, polach i w lasach samodzielnie, według wskazanych proporcji. Staropolska receptura gwarantowała, że leczenie przebiegać będzie według schematu dopracowanego do najdrobniejszych szczegółów na podstawie wieloletnich doświadczeń i obserwacji.

Aromatika oferuje w sprzedaży mieszanki ziołowe przygotowane z polskich ziół dokładnie według oryginalnych, starodawnych przepisów odpowiadających konkretnemu rodzajowi schorzenia. Surowce wykorzystane do sporządzenia mieszanek są w pełni naturalne i pochodzą z czystych ekologicznie terenów Podlasia i Lubelszczyzny. Mieszanki nie zawierają sztucznych dodatków ani suplementów diety uzupełniających skład, nie posiadają dodatku syntetycznych witamin ani innych substancji wspomagających. Skład poszczególnych mieszanek dokładnie odpowiada pierwotnym recepturom z okresu międzywojnia, a skuteczność – produktom wypromowanym w późniejszych latach przez dawne przedsiębiorstwo Herbapol. Polskie mieszanki ziołowe wyróżniają się wysoką jakością, a wybrane produkty mogą być stosowane u dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl