Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Płatności on-line
logo Przelewy24 logo Blue Media
Dostawy realizowane przez
logo DPD
logo InPost
logo Paczka w Ruchu
 
Opcje przeglądania

Zioła

ANYŻ GWIAZDKOWY OWOC ANYŻ GWIAZDKOWY OWOC
Producent: Aromatika
Cena:

6,20 zł

zobacz więcej
ARNIKA GÓRSKA KWIAT ARNIKA GÓRSKA KWIAT
Producent: Aromatika
Cena:

9,90 zł

zobacz więcej
ARONIA CZARNA OWOC ARONIA CZARNA OWOC
Producent: Aromatika
Cena:

4,70 zł

zobacz więcej
BABKA JAJOWATA ŁUSKA BABKA JAJOWATA ŁUSKA
Producent: Aromatika
Cena:

38,40 zł

zobacz więcej
BABKA JAJOWATA NASIONA BABKA JAJOWATA NASIONA
Producent: Aromatika
Cena:

20,90 zł

zobacz więcej
BABKA PŁESZNIK ZIARNO BABKA PŁESZNIK ZIARNO
Producent: Aromatika
Cena:

15,90 zł

zobacz więcej
BAGNO ZWYCZAJNE ZIELE BAGNO ZWYCZAJNE ZIELE
Producent: Aromatika
Cena:

2,50 zł

zobacz więcej
BIEDRZENIEC ANYŻ OWOC BIEDRZENIEC ANYŻ OWOC
Producent: Aromatika
Cena:

2,75 zł

zobacz więcej

Mimo szybkiego rozwoju medycyny konwencjonalnej oraz dynamicznej ekspansji rynku farmaceutycznego w zakresie produkcji leków syntetycznych, zioła i rośliny lecznicze wciąż cieszą się zainteresowaniem konsumentów preferujących stosowanie terapii opartych na naturalnych składnikach i tradycyjnych recepturach ludowych. Wykorzystywanie ziół w zapobieganiu chorobom oraz leczeniu i łagodzeniu dolegliwości to działanie oparte na symbiotycznej więzi z naturą oraz szacunku dla darów, jakie ofiaruje nam środowisko naturalne.

Skład chemiczny roślin jest bardzo skomplikowany i obejmuje zarówno substancje o stosunkowo prostej budowie, jak i bardzo złożone związki, z których część cechuje się działaniem farmakologicznym. Na stronie sklepu Aromatika wyjaśniamy, w jaki sposób przetwarzać zioła w celu uzyskania wyciągów dających najlepsze wyniki leczenia, które zioła nadają się do picia i stosowania w kuchni, a które do ekstrakcji alkoholowej lub waporyzacji (inhalacji). Informujemy również, które z roślin mogą wywołać efekty uboczne, a które zioła można bezpiecznie stosować u dzieci. Wskazujemy główne kierunki działania poszczególnych produktów, dzieląc je, ze względu na ich podstawowe właściwości, m.in. na moczopędne, uspokajające, przeciwwirusowe, oczyszczające czy antydepresyjne.

Wszystkie zioła dostępne w ofercie Aromatiki podzielone są na zioła jednorodne (inaczej pisząc – jednoskładnikowe lub pojedyncze) oraz na mieszanki ziołowe, komponowane z kilku różnych surowców o podobnym (synergicznym) działaniu, co w zamyśle potęguje ich skuteczność. Na stronie poświęconej omówieniu każdego zioła lub mieszanki znajdują się szczegółowe opisy roślin leczniczych, ich właściwości i sposobów zastosowania. Publikujemy również przepisy i receptury, jak przygotować wyciągi ziołowe na różne sposoby oraz jak dawkować zioła, aby uzyskać najlepsze efekty lecznicze. Uważna lektura pozwoli znaleźć odpowiedź na pytania, dlaczego warto pić zioła, kiedy zioła zaczynają działać, jak je zbierać, które zioła można mieszać, ewentualnie wyjaśnić przyczynę, dlaczego dane zioło nie działa zgodnie z oczekiwaniami oraz w jaki sposób zmienić sposób jego przyjmowania, by osiągnąć pożądane wyniki lecznicze.

Aromatika zwraca szczególną uwagę, by pozyskiwane surowce zielarskie w miarę możliwości pochodziły ze stanu dzikiego, z łąk, pól i lasów, zwłaszcza z Podlasia i bezpośredniego sąsiedztwa Puszczy Białowieskiej. Podlaskie zioła cieszą się bowiem renomą najwartościowszych i najbardziej wszechstronnie działających polskich ziół. Dokłada również starań, by podczas procesowania i obróbki surowców (w tym suszenia i rozdrabniania) przestrzegać wskazówek dawnej medycyny ludowej, której zalecenia oparte są na tysiącach lat empirycznych doświadczeń i obcowania z naturą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl